14 Birželis 13, Penktadienis 19:36

Duona

Parašė 
Brolis susiruošė kepti duoną. Kai užmaišyta tešla su raugu iškilo, jis susiruošė pašauti ją į orkaitę. Jį sulaikė Mokytojas sakydamas:
-Pašlakstyk ją gyvybės vandeniu, o kai iškeps tuo pačiu vandeniu pašlakstyk.
-O kas neturi gyvybės vandens, ką tiems daryti?
-Vanduo, koks jis bebūtų, visada yra gyvybės, informacijos nešėjas. Jis atnaujina ryšį su Kūrėju. Grūdai - Jo skirti jūsų giminei kaip apsauga. Iš grūdų iškepta duona yra ne kas kita, o Kūrėjo kūnas. Kaskart apšlakstydami duoną, jūs atgaivinate ją, darote ją pilnaverte.
-Ar svarbu iš ko kepama duona, kokia jos forma? - paklausė brolis.
-Taip. Ji kepama tik iš raugo ir ruginių miltų. Maišoma tik rankomis, nes tik tokiu būdu jūs galite perduoti jai savo meilę ir širdies šilumą. Į tešlą būtina įdėti kmynų ir suformuoti apvalios formos kepalą. Kmynai simbolizuoja vyrišką energiją, o apvalus duonos kepalas - moterišką. Šių energijų susijungimas į vieną - simbolizuoją Vienį. Prieš kepant, ant kepalo reikia įspausti kryžiaus ženklą. Tai keturių stichijų simbolis. Taip jūs išreikšite pagarbą tiems, kas prisidėjo prie duonos užauginimo, - paaiškino Mokytojas.
-O ką daryti jei duonos kepimo forma ne apvali?
-Tuomet aplink kryžių įspauskite apskritimą, kaip moteriškos energijos simbolį. Duonos kampų valgyti negalima, juose susikaupia tamsa.
Mokytojas paėmė į rankas duonos gabalėlį ir rodydamas jį broliui, paklausė:
-Ką matai?
-Akutes. Duonoje yra akutės, - atsakė brolis.
-Taip. Tai Kūrėjo šviesa. Kuo daugiau duonoje akučių, tuo daugiau joje šviesos. Kas žmonėms yra duona? - vėl paklausė Mokytojas.
-Tai maistas, tai Kūrėjo kūnas, tai moters ir vyro vienybė.
-Taip ir dar - moteris ir vyras iš Kūrėjo, o duonoje jie yra Kūrėjyje.
-Duona yra šventa savo esme, šventa mums, mūsų giminės palikuonims.
-Taip.
-Ačiū, už duoną.
Skaityti 1435 kartai Atnaujinta 14 Birželis 13, Penktadienis 19:57

Prisijungę 21 svečių ir narių nėra