Rasos šventė

88626413 ivana kupala 18Rasos šventė, joninės, kupolinė - tai vis tą patį reiškianti šventė. Atėję Mokytojai papasakojo kuo ji ypatinga mums, žemės gyventojams, saulės vaikams. Pasirodo ji ypatinga ne tik mums, bet ir visai visatai. Būtent per šią šventę į žemę atvyksta svečiai iš visos visatos. Tuo metu į žemę ateina ir lygiadienio dvasia. Ji apsilanko žemėje keturis kartus per metus. Tai yra, per lygiadienius ir per ilgiausią naktį, bei ilgiausią dieną. Būtent jos dėka atsinaujina vandens struktūra. Štai kodėl tomis dienomis vanduo įgauna gydančiųjų galių, štai iš kur atsirado paprotys maudytis rasoje arba vandenyje. Sąlytyje su vandeniu atsinaujina vandens, esančio žmoguje, struktūra. Tokiu būdu žmogus tarsi gimsta iš naujo.
Visatoje viskas egzistuoja dėl visų, todėl su atėjusia lygiadienio dvasia reikia pasidalinti su visa visata ir tai daroma per ugnį. Tam per rasos šventę kuriamas laužas ir užkuria jį ne kas kitas, o pati ugnies dvasia. Bent jau taip būdavo anksčiau. Dėkingumo ženklan žmonės aukodavo ugniai duoną, degindavo žolynus. Lygiadienio dvasia būna birželio 22 ir 23 dienomis, o po to išeina. Per vadinamąsias jonines, jos jau nebūna žemėje, nors vanduo dar iki pat birželio 25 išsaugo savo stebuklingąsias galias.
Atvykę svečiai perduoda žmonėms žemės apsaugą /оберег/. Tam, kad ją perduoti žemei, būdavo pinami vainikai ir metami į tekantį vandenį. Tai kartu simbolizuodavo ir vienybę su visa visata, su tais,  kurie atskrido į žemę iš kitų planetų, ir žmonių vienybę su žeme. Dabar mes piname vainikus mažai suvokdami tikrąją jų reikšmę ir prasmę.
Ir tai ne viskas, ką perduoda atvykėliai iš svetur.J ie dar perduoda žmonėms žemės žodį, o jį mes perduodame žemei dainuodami ir šokdami. Ir šokdami ne bet kaip, o susikibę rankomis ir sudarydami gyvačiukes, simbolizuojančias begalybę. Štai kodėl šokiai ir dainos aplink degantį laužą buvo neatsiejama šventės dalis.
Rasos šventės metu viskas sukasi ratu ir viskas vienu metu yra visur. Taigi kiekvienas iš mūsų esame vienu metu visoje visatoje, tačiau mes esame ten, kur suvokiame save esant. Jeigu mes sugebėtume praplėsti savo suvokimo ir pajautimo ribas mes lygiai kaip ir mūsų atvykėliai svečiai, galėtume atsidurti tose planetose, iš kurių atvykome į žemę, nukeliauti į saulę arba į mūsų žemės centrą.
Rasos šventėje dalyvauja visų stichijų energijos. Jomis visi atvykę svečiai sukuria vaizdinį, kuris skirtas visai visatai. Kai kūrimo procesas baigiasi ir vaizdinys kaip oro balionas nusklendžia į visatą, prasiskleidžia paparčio žiedas. Štai dar vienas paprotys, kurį daugelis iš mūsų žino, bet nesuvokia jo prasmės.

Štai tiek apie rasų šventę papasakojo Mokytojai. Ši informacija leidžia suvokti, kad nesame vieni visatoje, kad esame jos dalis, kad viskas tarpusavyje glaudžiai susiję ir mūsų pasakytas ''ne'' arba ''taip'' nuskrenda daug toliau nei galime sau įsivaizduoti.

Prisijungę 38 svečių ir vienas narys

  • kandi650346948627676